www.pomidoras.eu

užsiaugink pomidorą pats

Daiginimas


Galima sėti tiesiai į lengvą, orui laidų dirvožemį, bet man labiau patinka sėklas pamirkyti. Ypač jei sėkla keleto metų arba nežinomo amžiaus. 

2-3 valandom pamerkiu į silpną kalio permanganato tirpalą.


Po to suvynioju sėklas į popierinį rankšluostį, (prieš tai užsirašau kokia veislė, kad nesupainioti) pamerkiu į šiltą vandenį. Kai sumirksta sudedu į pol. maišelius, kad neišdžiūtų. Laikau šiltai, ~25 laipsnių temperatūroje. Tiesiai ant radiatoriaus gali būti per karšta, o ant šildomų grindų vonioje kaip tik. Uždengiu kuo nors šiltu :) 


 Kas parą pravėdinu, atvynioju, kad gautų oro.


Šiemet pastebėjau tokį dalyką: dalis taip pat darytų sėklų nedygo. Kantriai laukiau ir po 7 parų pasirodė daigeliai. Tuo tarpu kitos sudygo po 3 - 4 parų. Po to atrinkau, kad dalį jau išdžiovintų sėklų, buvau palikusi neuždarytame pakelyje. Manau, kad sėklos dar labiau padžiūvo ir joms reikia daugiau laiko prabusti. Tokiais atvejais labai pasiteisina daiginimas. 


Po trijų (kartais daugiau)parų. 

Šaknytės jau apie 3-4 mm ilgio. Gal net per ilgos. Būtų įdealu 1-2 mm, lengviau dėlioti į dirvožemį, mažiau pavojų nulaužti. 


Tačiau kelių veislių pirktos sėklos po trijų parų gyvybės dar nerodė. Nieko nuostabaus - manau, kad tai gali būti kelių metų senumo sėklos, todėl joms reikia daugiau laiko "prabusti". 
Sudygusias sėklas atsargiai išdėlioju į indelius su dirvožemiu, užberiu, palaistau, uždengiu, kad nedžiūtų. Kas parą indelius atidengsiu, kad prasivėdintų. Lauksiu lapelių....


Pasėta...
Dar po trijų parų...Kadangi diena dar trumpa, ryte ir vakare po keletą valandų laikysiu po lempa.Jau lapeliai žali.


Praėjo dvi savaitės....

Nors atrodė, kad sėjau retai, daigeliai jau nelabai telpa dėžutėse, laikas persodinti.Prieš persodinant palieju.

Atsargiai išimų daigelius iš dėžučių, atskiriu šaknis. Šaknys geros, bet su tokiomis persodinti negerai: užsilenks. Todėl šaknų galiukus nugnybu. Pomidoras nesupyks - priaugins pridėtinių šaknų, jos sutankės, bus tvirtesnis daigas.
Sodinu giliau negu augo iki tol. Beveik iki apatinių lapelių.

Persodinus vėl palieju, vanduo išstums orą ir substratas priglus prie šaknų. Greičiau prigis.
Praėjo 20 dienų...

Ir dar kartą...  
Ir pagaliau (priklausomai nuo pavasario) gegužės pradžia...

Mulčiuoju pjauta vejos žole. Daugybė privalumų ir naudos. Žinoma nepamirštame apie šalnas. Šiltnamyje šilta tik kai šviečia saulė. 

Jei žada šalnas, ar šeip vakaras "įtartinas" - dengiu agroplėvele. Net keliais sluoksniais. (Tam ir lankai). Ypatingais atvejais - pastatau pučiantį elektrinį pečiuką.

Beveik galima valgyti,- kaip toj pasakoj...

Sėkmės ir gero derliaus.

Vasaros vaizdai čia


Copyright © 2015. All Rights Reserved.